На березі Дніпродзержинського моря розкинулось село Світлогірське. Утворене в 1961 році у зв'язку з будівництвом Дніпродзержинської ГЕС, воно стало новим місцем проживання людей з багатьох населених пунктів: Кишеньки, Вільхуватка, Переволочної і т.п. Цей благодатний край був обжитий людьми з давніх часів. Біля колишніх сіл Кишеньки і Переволочної знайшли поселення часів неоліту (IV тис. до н. Е..), Ранньослов'янські поселення (II-VI тис. н.е.), близько 40 курганів періоду Київської Русі (XIII тис. н.е.) . У літописах 1091-1093 років згадується найстаріше поселення Кобеляцького краю – Переволока, і недалеко від колись існуючого села Переволочної дійсно було виявлено давньоруське поселення. У 1390 близько Кишеньки, заснованих на початку XV століття, були побудовані укріплення та замок, сліди яких залишилися і нині.

У середині XVII століття на лівому березі Дніпра з'явилася Переволочна слобода, яка мала дуже вигідне розташування між береговою лінією Дніпра і гирлом Ворскли. У 1654 році місцеве населення зміцнило слободу, спорудили в ній фортецю так званого мисового типу. У 1660 Переволочна, як і Кишеньки, стала вже сотенним містечком Полтавського полку. Під час російсько-шведської війни в Переволочної фортеці були зосереджені війська союзників Івана Мазепи. У квітні місяці 1709 російські війська взяли її штурмом і зруйнували. А в червні того ж року біля Переволочної сталася остання битва зі шведами, після чого армія Карла XII перестала існувати. Незабаром фортеця була відбудована знову для захисту цього краю від набігів татар. З II половини XVII століття і до початку XX біля Переволочної діяла одна з найдавніших переправ через Дніпро, яка розташовувалася між Лівобережною і Правобережною Україною, Запоріжжям і Кримом. Ця переправа давала значний прибуток військовий скарбниці, а пізніше і міської митниці. В наслідок будівництва ГЕС Переволочна була затоплена Дніпродзержинським водосховищем.


 Постановою Полтавського облвиконкому від 6 грудня 1963 року новоутвореному населеному пункту, який будувався на території Кишенківської сільської ради, дали назву Світлогірське і перенесли центр Кишеньківської сільської ради в Світлогірське. В новоутворене село було переселено мешканців кількох сіл та хуторів, зокрема мешканців села Переволочна, яке існувало з часів Великого Князівства Литовського і мало стратегічне значення.